ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

True or False. Interleukins are chemical signals by which immune cells communicate with each other.
What is the different between climate change and global warming?
Which sentence best describes the narrator's purpose in writing thisproposal?A. He is proposing a solution to the problem of English landlordsunfair treatment o
The men's world record (as of 2007) for swimming 1500 m in a long course pool is 14 min 34.56 s. At this rate, how many seconds would it take the men's world re
what do producers do with the disassembled organic matter found in soil? A.they break it down into carbon,phosphorus and nitrogen B.they absorb it to make their
if i explore two oceanic plates at a convergent boundary , i will observe : A. faults B. ocean formation C. island chains D. seafloor spreading
What type of matter is 500 grams of silver combined with gold?
Good speakers use deliberately placed pauses in their speeches to get their audience's attention and to A.see if there is anyone they know in the audience B.le
Eggs are purchased at rs.120per dozen and are sold out at rs.130per dozen.find profit or loss
In human females, the process of cell division, meiosis occurs in cells of the: