emmdolzx emmdolzx
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Jen buys 4 tires for $272. What is the price for 1 tire?

Respuesta :

LilSmart
LilSmart LilSmart
  • 24-10-2018

Answer:

68 dollars

Step-by-step explanation:

This is because 272 divided by 4 equals 68

Answer Link
693833225
693833225 693833225
  • 24-10-2018

68$ per tire right? I'm pretty sure this is correct.

Answer Link

Otras preguntas

A machine can produce 27 inches of ribbon every 3 minutes. How many feet of ribbon can the machine make in one hour? Explain?
What is 7 minus 3 2/5
A species that influences the survival of many other species in an ecosystem is called a(n) a. niche species. b. extinct species. c. keystone species. d. endang
A tree farm sells trees based on height in increments of 10 feet. Which graph would best show the current stock of trees? bar graph line graph histogram scatter
what is the answer for -44x + x
Is a sea star a decomposer or a producer.
A van has room for 6 students and 2 teachers . How many vans are needed for a total of 48 students and 16 teachers ?
1/2 to the 6th power
What is the relationship between Gross Domestic Product (GDP) and the Human Development Index (HDI)?
a car can travel 56 miles on 4 gallons of gas.how much far can the car travel on 20 gallons of gas