vivianni0727p1y30v
vivianni0727p1y30v vivianni0727p1y30v
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 pounds of corn cost 13.60 and 7 pounds of tomatoes cost 14.00 how much does it cost to buy 9 pounds of tomatoes use a double numberline

Respuesta :

jm9833641 jm9833641
  • 24-10-2018

Answer: $18.00


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

how find derivative of function: y=arcsin(2x+1) ...?
Which of the following could be an example of a function with a range (-∞,a] and a domain [b, ∞) where a < 0 and b < 0? A. ƒ(x)= √(x-a)+b B. ƒ(x
the area of a rectangle is 256.5m2. if the length is 18m, what is the perimeter of the rectangle
Expand the following1/3(6/5x-3)
In the sentence "in some not too distant tomorrow the radiant stars of love and brotherhood will shine over our great nation with all their scintillating beaut
How do scientists use observations to make predictions
The process of shipping fresh flowers from california to texas gives ____ utility to the flowers.
The number of revolutions of two pulleys is inversely proportional to their diameters. If a 24-inch diameter pulley making 400 revolutions per minute is belted
to convert a distance of 1.25 milesto feet,which ratio could you multiply by? remeber 1 mile=5290 feet
What is another decimal way of writing 0.7?