abbbaayyyy3597 abbbaayyyy3597
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how manycan you buy with $10?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2018

The answer to your question is,

You can buy 5 cans of pineapple chunks with $10. Since each can is $2, you need to add $2 for each can until you get $10. :3

-Mabel <3

Answer Link

Otras preguntas

in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group
in the given figure , the value of x is
What polynomial when divided by 2y^5 yields 4y^2-2y+9 as a quotient?
Short Essay On Rainy Season In India
Short Essay On Rainy Season In India
do two-headed snakes really exist?
what is quicksand? how does it work?
what is a normal temperature for dogs?
if a line passes through the point (1,9) and has a slope of 6 , write it as an equation
why does alaska have really long days during some times of the year and really short days during other times?