vitanoeymailcom5675 vitanoeymailcom5675
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for 3 dollars what is the cost of 1 marker

Respuesta :

rjr0112
rjr0112 rjr0112
  • 23-10-2018

Answer:

.15 cents per marker

Step-by-step explanation:

3/20

Answer Link

Otras preguntas

Earth houses are predominantly illuminated with natural light. TRUE or FALSE.
What value of x is in the solution set of –5x – 15 > 10 + 20x?
Who did Mitchell Palmer tend to go after with his infamous raids? a. native-born people that were accused of robbing banks throughout the United States b. for
Caliphs recruited Persians and Turks as government officials. Please select the best answer from the choices provided a. True b. False
A specific job title would be an example of a keyword. Please select the best answer from the choices provided a. True b. False
Victories in which of the following battles prompted foreign nations to support the Continental army? the battles of Harlem Heights and Fort Lee the battles of
What is wind energy? a. any natural resource that cannot be replaced in a reasonable amount of time b. kinetic energy caused by the movement of particles at t
What is the graph of the function rule?y=3x -2
Whooshing winds is an example of onomatopoeia. a. True b. False
As you move across a row from left to right in the period table, atomic numbers of the elements a. decrease. b. increase. c. double. d. stay the same.