kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

easy please help!! Popcorn at a concession stand comes in two different-sized containers. The dimensions of the small container with a diameter of 4 in. are sho
Tim incorrectly rewrote the expression p-(p+1) as p+p-1. Rewrite the expression without parentheses correctly. What was Tim's likely error? ​
Cody Truell took out a single
What was the attitude toward death in Victorian Britain
The word DRAMA came from which language?
El municipio ha notificado al gerente del hotel El Sol que hubo un error en la asignación de la zona de mar y que en lugar de 600 m², se le asignan 504 m². El
Does someone mind helping me with this problem? Thank you!
Each group wants to have ______ in order to be ____ which means ______The goal is to be just like ________________ who already have ____________________
what is the difference (-2x+9) (3x-4
Write in point slope form and slope intercept form.