jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

There are 6 cakes in a box. The box and cakes weigh 250 grams altogether. The box weighs 22 grams. Each cake weights the same. What does each cake weigh
Where will you find bones in a cartilaginous fish? a. in the fins b. there are no bones c. in the jaw d. in the body of the fish
what happens to the conflict in a story during the falling action? A.) a tension builds as the conflict becomes more evident. B.) the conflict lessens, and the
In 1790, which of the following cities had the lowest population density? A. Boston B. New York City C. Savannah
Who were the three main gods of Hinduism? A. Brahma, Shiva, and Ganesha B. Vishnu, Brahma, and Ganesha C. Rama, Brahma, and Vishnu D. Brahma, Vishn
Formulating strategy answers the questions who and when the tasks will be performed to reach objectives. true or false
with respect to Human Rights issues in Southeast Asia which statement is most accurate
Which one of the following processes can occur in the absence of oxygen
The admission for a fair is $6 for adults, $4 for children, and $3 for senior citizens. Twelve people paid a total of $50 for admission. If 8 children attended,
tim,kara and ann are working together to write a 4page report each student are going to do an equal amount of writing. what fraction of entire report does each