Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

How would the Suez and Panama Canal lead to power and wealth?
Need Help!!! ASAP A probability model includes P(red) = 2/7 and P(blue) = 3/14 which of the following probabilities could complete the model? Select all that ap
20. A doctor measured a patient's resting pulse rate at 80 beats per minute. Draw a graph to show the relationship between time and the number of times the pati
how to find area of circle when circumference is given​
Henry wants to obtain an entry-level accounting position at a major accounting firm. Which educational degree will assist him in accomplishing his professional
Parallelogram JKLM-72°)560270M@ 300627What is mZLIM?© 250235​
Can someone help me? what's 1 2/3 × 3/7?
BASIC MATH Paul uses the expression 4.2 x 12.3 x 14.6 to determine the cost of tiling the floor of a room that measures 12.3 feet by 14.6 feet; each square fo
compare and contrast market economy mixed economy and socialist economy​
How is population data gathered?