mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following can be achieved by using a visible-light spectrophotometer? I. Detecting the presence of isolated double bonds. II. Finding the concentra
What is the GCF and LCM of 14 and 28
Write your answer as a fraction in simplest form 7/12+8/9
When does James Gatz change his name ? Why ?
x=square root of 880-8x
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch. Each person in the group had either one soup or one sandwich. The sandwiches cost $7.75 each and the
- x / 3 = 6 ( solving linear equations )
Can someone help me on number 9 please?
An innovative rural public health program is reducing infant mortality in a certain West African country. Pretend the program in Senegal has been reducing infa
Why are America's founding ideals important?