gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

the problem is three n squared minus 17  n plus 24
Which of the following integers is in the solution set of │1 – 3x│ < 5 ? I -1 II 1 III 2
what word describes a female human carrying an embryo
Write an equation in slope intercept form of a line that passes through the point (2,4) and is perpendicular to the graph of x-6y=2
What is the moral of the story "By the Waters of Babylon"?
An example of a stateless nation in the middle east is provided by who?
A coin rolls across the floor at an angular speed of 4 rotations per second. What is its speed in degrees per second? Hint: One full rotation equals 360 degrees
how do u multiply x^2-4 over x^2-1 times x+1 over x^2+2x
What is a common multiple of 3,4,5 and 6?
What is ( √2 - √3 )² =