Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x. A. 5.58 B. 9.14 C. 15.2 D. 10 PLEASE HELP!!! :(
A store had sales of $483.9 billion in 2016 and $536.4 billion in 2018. Use the Midpoint Formula to estimate the sales (in billions of dollars) in 2017. Assume
help me please?!! :((((
What is the difference in a scientific fact, observation, and inference? (Be able to identify all 3 from an example.)
the base of a prism is right angled triangle with its two shorter sides equal to 4cm and 8cm . the prism is 10cm long.!​
Find the number that makes the ratio equivalent to 1:10. 9:
Hydrochloric acid is used to produce fertilizers and dyes, to pickle and clean metal products, and as a reagent in the photographic and rubber industries. Which
Because a prison is very old and overcrowded, a state court orders the state legislature to spend $100 million on a new prison
14. The cost of 10 dozen of caps is Rs.800. How many caps can bebought for Rs.200.​
How did immigration help American industries grow?