haidenfirkins6657 haidenfirkins6657
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Liz buys 4 pairs of jeans the jeans are $35 each how much money did liz spend?

Respuesta :

milot
milot milot
  • 24-09-2018
The jeans are 35 each and she bought 4 of them

So the equation is 35(4) = c
140
The cost of 4 jeans are $140 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

Traveling at 65 miles/hour, how many feet can you travel in 22 minutes? Please break this down into parts so i can easily understand this. I take gse algebra 1
As a result of their influence on the quantity, variety, and quality of products, trade barriers ________ domestic consumers.
why were shermans troops so excited about entering south carolina during the civil war
The number of minutes taken for a chemical reaction if f(t,x). it depends on the temperature t degrees celcius, and the quantity, x grams, of a catalyst present
Alexander hamilton opposed a bill of rights mainly because he believed that
You have a 28.2-g sample of a metal heated to 95.2°c. you drop it in a calorimeter with 100. g of water at 25.1°c. the final temperature of the water is 31.0°c.
The following list shows the items and prices for a restaurant order. Calculate the total amount if there is a 7% tax and the customer leaves a 20% gratuity. 1
What is answer to this question
convert 29.7 cm to inches
PLEASE HELP ME What might the Aztec people have done differently to prevent conflict with the Spanish when they meet?