xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

If g(x) = x2 + 3, find g(4). 011 19 16 08
7) Since ancient times the southwestern coast of the Indian subcontinent of Asia has been MOST impacted byA)drought.B)monsoons.C)tidal waves.D)earthquakes.​
What type of business questions do descriptive, explanatory, and demonstrative presentations answer?
-4x + 3 + 7x - 2 = -8
What is 712 divided in 8 in long division
in the diagram below, which distance represents the distance from point D to ΠΗ - Ο Ο Ο Ο
what equation is equivalent to 4,325,000,000 ?
The development of the advertising message that the marketer wants to convey to its target audience is called the _____.
Desribe how to use a tens fact to find the difference for 15-8
What are the four Ps of the marketing mix and how are they important?