FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

On January 1, 2014, Howe Company's Accounts Receivable balance was $11,400 and the balance in the Allowance for Doubtful Accounts was $570. On January 5, 2014,
1. What factor is the most important in determining a successful congressional campaign?
what’s the atomic number of an atom that has 20 protons and 20 neutrons
If the demand for loanable funds shifts to the left, then the equilibrium interest rate a. and quantity of loanable funds falls. b. and quantity of loanable fun
A city ordinance that gave churches veto power over the grant of liquor licenses for businesses within a quarter mile of the church was struck down by the state
Simplify remove all perfect squares from inside the square root 125
Which of the following questions could you ask in a discussion on vacation destinations to help establish common ground?
Let P2 be the vector space of all polynomials of degree 2 or less, and let H be the subspace spanned by 10x2+4xâ1, 3xâ4x2+3, and 5x2+xâ1. The dimension of the s
Find the slope between (3, 2) and (-2, 3)
Gabriela is a 22-year-old recent college graduate. She is preparing to move to the largest city in her region to complete a prestigious internship. She has date