manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

can you give me more information to this question? this doesn't make much sense reply back.
The starting and stopping point for Amir’s run this morning are 0.5 inch apart on the map. If each inch on the map represents 3 miles, how far did Amir run?
A thief tells the truth on Monday, Wednesday & Friday and he lies on the other days. One day the theif said, "I will tell the truth tomorrow". On which day
What characteristic is associated with lithography?.
how many times should I drink a glass of water in a day ​
On Friday, Noah drove 166.5 miles. On Saturday, he drove 68.4 miles. On Sunday, he drove 72.75 miles. Approximately how many miles did Noah drive in three days?
summary of the story Salud in the Enchanted Forest​
3. What is the measure of side LM?
You are working with Cristina to review some cases for your criminal justice class. The case you are working on now has one defendant: Mona Day. She is a studen
Why can’t you factor a sum of 2 squares?