tinyhugs2000 tinyhugs2000
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

8 rubber stamps cost$11.04.

Which equation would help determine the cost of 10 rubber stamps?

Respuesta :

allanmcclellon1
allanmcclellon1 allanmcclellon1
  • 25-02-2016
if 8 costs $11.04 then 8/11.04=1.38 so each costs $1.38 so you do 10*1.38 and you get $13.80
Answer Link

Otras preguntas

_______ inflation can be explained by an ________ shift in the aggregate _________ curve. a. Cost-push, rightward, supply b. Demand-pull, leftward, demand c.
Given 1+ cos x/ sin x + sin x/1+ cos x= 4, find a numerical value of one trigonometric function of x.
_____ involves determining the specific job tasks and responsibilities, the work environment, and the methods by which the tasks will be carried out to meet the
Can somebody help me with the Math's questions on Pythagoras Theorem? Thanks
Please help with this question if you don't know the answer please don't answer show your work and I am gonna Mark you as a brainliest
hey guys!! I made this "problem" so yall can communicate or whateva :p enjoy!!
Solve the equation : n +32=601) n= 1.875 2) n= 28 3) n= 384) n= 92
Suzan normally earns $300 a month working part time at an appliance store. She worked 17 hours extra over a holiday weekend, for which she was paid $24.50 per h
Which is the strongest revision of the following sentence? The gym was full of people trying to fulfill their New Year's resolutions: losing weight, to run fiv
Which nims management characteristic includes maintaining accurate and up-to-date inventories of personnel