Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Which of the following has been a long-term effect of the Industrial Revolution ? a) Increase environmental damage b) Greater international peace c) A reduction
The statement of cash flows will not report the Group of answer choices amount of checks outstanding at the end of the period. sources of cash in the current pe
Last month, the Tecumseh Corporation supplied 400 units of three-ring binders at $6 per unit. This month, the company supplied the same quantity of binders at $
What does nonrenewable resource mean? A. A resource that takes a long time to form B. An inexpensive resource C. A resource that can be replaced quickly D. An e
Which of the following statements is true when regarding creating frequency tables for the following observationsa. ? a. The sum of the frequencies will be equ
Which of the following was an effect of the Civil War in the Indian Territory? A. economic devastation caused by looting B. increased tribal cooperation C. mass
Assume that plant height and flower size in Four O’Clock plants display antogonistic phenotypes. Four O’Clock plants can be tall or short and the flowers ca
Which statements describe functions of antibodies? Select two options. They maintain the cell’s shape. They regulate cell processes. They protect the body from
Find the sum. Express your answer in simplest form. 9a^2-5/b^2+2 + -2a^2+4/b^2+2
David must choose a number between 55 and 101 that is a multiple of 4, 8, and 12. Write all the numbers that he could choose. If there is more than one number,