291brymar 291brymar
  • 26-04-2024
  • Mathematics
contestada


Here are some prices customers paid for different items at a farmer’s market. Find the cost for 1 pound of each item.

$6.75 for 1
4
3
​
pounds of apples. (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

Otras preguntas

solve pls brainliest
the specialized organelles that carry out photosynthesis are called
gina wilson all things algebra geometry unit 4 homework 3.
what is the differece between substance and matter?​
Help pls it’s so hard
A Web site charges $0.99 to download a game and a $12.49 membership fee. Write an expression that gives the total cost in dollars to download g games. Then find
Solve the differentiable equation if possible:
The values of x and y which satisfy the equations x + 2 y = 27 and 2x - y = 19 are respectively (A) 15 and 10 (B) 10 and 15 (C) 7 and 13 (D) 13 and 7
A three-paneled painting is called a __________. A. Diptych b. Triptych c. Polyptych.
Please help me :0 What is the order of this matrix?