romeesashabbeer romeesashabbeer
  • 24-04-2024
  • Mathematics
contestada

Javon’s bill at the bakery was $12. He bought 12 egg bagels for $0.50 each. If an onion bagel costs $0.75, how can he find how much he spent on onion bagels?

Respuesta :

Otras preguntas

PLS HELP WILL MARK YOU BRAINLIEST! NO FAKE ANSWERS!!
Which equation represents the number of test questions in the problem below? A test is worth 60 points. Multiple-choice questions are worth 2 points, and short-
How long would it take a 7.5 KW motor to raise a 500 kg piano to an apartment window 10 meters above the ground?
Add: 17 + 314 + 12 Write your answer in simplest terms.
The school board in Jeremy's town surveyed members of the school community about a policy that requires students to wear school uniforms. Based on the data coll
A line containing the points (3,7) and (-1,5) is perpendicular to and has a y-intercept of 3. Where do they intersect?
the logarmithmic functions, f(x)=logx and g(x), are shown on the graph. what is the equation that represents g(x)? explain.​
(-4, 2); m= -1/3[tex]y = mx + b[/tex]​
Why can’t the calvin cycle run if the light reactions don’t occur?.
What is this expression in simplified form? 2y^2√15+5y√15-3y^2√60+7y