kimberlygutierrez699 kimberlygutierrez699
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

elise pays 4.32 for 9 apples. she used the equation y = 0.48x to help her calculate how much wold the apples cost

Respuesta :

Otras preguntas

Read the passage. excerpt from Act II, Scene 1, in A Midsummer Night's Dream by William Shakespeare Titania Therefore the winds, piping to us in vain, As in
describe how the cell cycle is regulated
When 18o is struck by a proton, 18f and another particle are produced. what is the other particle? 1. 1 1h 2. none of these 3. 4 2he 4. 2 1h 5. 2 1 0n 6. 1 0n 7
What did Oveta Culp Hobby do in WW2 for Texas?
I need help!!! WILL MARK BRAINLIEST Terrance exports fine Persian rugs to the United States from Iraq. Iraq's currency, the dinar, has recently lost value rela
Find all the possible rational zeros of f(x)=5x^4 + x^2 - 8
Marty is developing a new way to heat an airplane's windshield to prevent it from accumulating ice when in flight. A thin layer of clear, conductive material is
If gasoline sells for $1.25 per gallon, how much would 3 3/5 gallons cost? express your answer as a decimal
PLEASEEEEEE HELP What is the area of this composite figure?
The rate of doing work is called _____.