claytedd2156 claytedd2156
  • 22-03-2024
  • Mathematics
contestada

4 spoons and 3 forks cost 15. 4 dollars. 4 spoons and 1 forks cost 13 dollars. Find the cost of 5 forks? Find the cost of 5 forks.

Respuesta :

Otras preguntas

Determine whether these functions are invertible. Find inverses of the invertible functions. (a) f(x) = x−2. (b) f(x) = x^{2}, where x ∈ R. (c) f(x) = x^{2}, wh
1/4 of a liter is equal to how many mL
A worker is hired for $80 a day on the condition that if business is slow, the worker will only receive half pay.  At the end of 20 days, the worker receives $1
Who is the normative character in the play Hamlet?
What must sound energy move through to travel from source to receiver?
School is cancelled if there is at least 8 inches of snow at 5am. If there are three inches of snow at 8 pm the night before and snow is predicted to fall at
48 fl oz=      c           what is the answer
1/4 of a liter is equal to how many mL
example of a line that has no slope
NaHCO₃ is a. a strong acid b. a strong base c. a weak acid d. a weak base e. a salt (made from an acid and a base)