EmmaKozlewski456 EmmaKozlewski456
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

Which of the following transportation modes has the lowest cost per ton?
a) Truck
b) Rail
c) Pipeline
d) Air

Respuesta :

Otras preguntas

Which formula contains a metal and a nonmetal? SO2 MgO CO H2O
The mural shown in the image was painted on a house in Northern Ireland. This mural best conveys a mood of O compromise. O peace. tension. O neutrality PREPARED
A. 7^-1 B. 7 C. 1 D. 7 5/3
Samantha has a student loan. The loan amount is $15,000 for 10 years. Her interest rate is 8.25%. How much will Samantha pay each month?How much will Samantha p
The cost for 3.5 pounds of shrimp is $14.63. Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the nearest cent.
The instruction format of a computer is given by one indirect bit, opcode bits, register address bits, immediate operand bits and memory address bits. It occupi
Why do atoms bond? Describe examples of the two ways elements complete their valence shell through bonding
A horizontal uniform meter stick is supported at the 50.0 cm mark. It has a mass of 0.52 kg, hanging from it at the 20.0 cm mark and a mass of 0.31 kg mass hang
WILL MARK BRAINLIEST!!! PLZ HELP!!!
During World War II, the price of rubber went up considerably. The rise in price stimulated research for alternatives. For example, today's automobile tires are