naciimoxahan1 naciimoxahan1
  • 25-02-2024
  • Mathematics
contestada

1 kilogram of cheese costs £13.50 .
Megan buys a piece of cheese costing £2.49.
What is the mass of the cheese to the nearest 100 grams?

Respuesta :

Otras preguntas

Select the correct conjugation of the verb jugar. ¿Cuándo tú __________ con tus amigos? juego juegas juega jugamos
If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10
why did members of the 3rd estate dislike the king and queen?
plz help Categorize the following situation as legal, ethical, neither, or both: A doctor recommends that a child be vaccinated for a virus that causes cancer.
If your car gets 33 miles per​ gallon, how much does it cost to drive 370 miles when gasoline costs ​$2.80 per​ gallon?
Jason can paint a room in 6 hours. Lorissa can paint a room in only 3 hours. Which of the following can be used to determine the amount of time it would take f
A. 1/5 B. 1/2 c. 5/3 D. 16/5 solve the proportion for x
Match the characteristics below to either monocots or dicots _____ netted veins in leaves _____ herbaceous or woody stem _____ corn, asparagus, and grasses __
Rilke was best known for creating the _____. object poem round-off metaphor simile poem
Imagine that you have isolated a mysterious liquid from a sample of food. you add the liquid to a beaker of water and shake vigorously. after a few minutes, the