lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Two patients checked into the hospital with similar symptoms of lower respiratory diseases. Doctors determined that one patient had influenza and the other had
Choose the correct word to fill in the blank. ____ will be checking our work? a. Who b. Whom
Find the slope to the graph
I need help :( "It's too short. Write at least 20 characters to get a great answer."
Find the total surface area of the following square pyramid: 9 cm 10 cm SA = [?]cm2
Ms. J has been practicing her factoring skills. She factored the following problem by grouping, but made a mistake. Example 1: 4x2 + 20x - 3xy - 15y Ms. J's wor
Hellllllp asapppppppppp
Which of the following lists is in order from least to greatest? V5.4,32,-2. -2, 5, 4, 32 -2, 4, 3², 5 2, 32, 4, 5
What are some ways to assess the credibility and accuracy of an internet source? A. Determine it’s purpose B. Check the domain suffix C. Make sure the autho
2Al+3Cl2---> 2AlCl3 (i cant remember if this is balanced equation or not if not can you do that too? thank you i appreciate it.) If I have 5.0 g Aluminum how