spencer59831 spencer59831
  • 26-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-quart bottle of bleach costs $5.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the product of (4x-7)(4x+7)?
I need help with exercise b.
Oceans contain dissolved chemicals and salts. which property of water allows different solvents to dissolve in the oceans?
If two sides of a triangle are 5 and 7 inches longer than the third side and the perimeter measures 21, find the length of each side of the triangle
Why might you want to write a ratio as a fraction
Otto von Bismarck (Germany) and Count Camillo di Cavour (Italy) both used the Realpolitik approach to unifying their countries. What is the BEST definition of R
how did the declaration of independence reflect the grievances of the american colonists leading up to the revoutionary war
.......The value of x is:
A rectangle is inside a circle with a 5 cm radius. What is the area of the shaded region? Use 3.14 for ​ π ​. Enter your answer as a decimal in the box.
I need help with this question ASAP. Thanks you!