cocoabean1370 cocoabean1370
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

6 ounce jar of pudding cost .72 cents, and a 3 ounce box cost .27 cents. what is the differince in the cost per ounce.

Respuesta :

Otras preguntas

Which region of Oklahoma is home to the Grand and Illinois rivers? A. the Prairie Plains B. the Sandstone Hills C. the Red River Plains D. the Ozark Plateau
Realizați un dialog argumentațiv (de 15-20 de replici) între un băiat de 15ani și mama sa, în care acesta dorește să o convigă să-l lase la petrecerea de majora
who recived charters for colonies in amirica from the king
Point A is located 7600 kilometers from the epicenter of this earthquake. How many minutes did it take the first S-wave to reach point A? * 1 point 9 mins 11 m
A 36 inch post cast a shadow of 24 inches. At the same time a telephone pole cast a shadow of 22 ft 8 in. What is the height in feet of the telephone pole?
Write a system of linear inequalities represented by the graph. Inequality 1: Inequality 2:
A man needed to sell a car. He priced it at $3,500 the first day. The second day he reduced the price by 15%. What was the price of the car after this reduction
Plz answer fast and answer right I really need this
Can someone please be a hero and help me on this please.
6) There are many cylinders with a height of 4 inches. Let rrepresent the radius in inches and V represent the volume in cubic inches. Complete the table relati