devonyam1015 devonyam1015
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

two mangoes, three grapes and four apples cost rs. 15. three mangoes, two grapes mangoes, 3 grapes and 3 apples. how much did i pay?

Respuesta :

Otras preguntas

What is Rusesabagina’s purpose in writing his book? What is the significance of the book’s title, An Ordinary Man? Be sure to review your reading notes and cite
Help me on 1 through 3 please ?!
The cost y (in dollars) to rent a camping tent is proportional to the number x of days that the tent is rented. It costs $56 to rent a tent for 7 days. Write an
How is Jim's gift to Della an example of irony? A. Della and Jim learn that they, not their presents, are the real gifts. B. Neither Jim nor Della actually ex
What is the simplified form of the following expression?
Why should we only breathe through nose
The equation of a line is y = 2x + 3. What is the equation of the line that is parallel to the first line and passes through (2, –1)?
What can be conducted by the graph? A) The decay in the population is not linear B) The diseased population increases with time C) The diseased population doub
PLEASE HELP ASAP 25 PTS
Read the passage from chapter 17 of The Prince. Upon this a question arises: whether it be better to be loved than feared or feared than loved? It may be answer