joejar3281 joejar3281
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Lucy bought some shrubs to plant in her garden. Each shrub cost nine dollars. If Lucy spent $216, how many shrubs did she buy?

a. 18
b. 20
c. 24
d. 27

Respuesta :

Otras preguntas

What is 3.592 rounded to the nearest tenth
a sentence using the words drawbacks and counterpoint
Andy is scuba diving.He starts at sea level and then descends 10 feet in 2 1/2 minutes. a. how would you represent Andy's descend as a unit rate? Express your
Ok so i was wondering what is 1 + 1 because i put the answer as 3 but they say it is wrong if someone could help me that would be great.
a sixth grade class has 12 boys and 24 girls consider this statement: <br />for every two boys there are 4 girls do you agree with this statement?
A science teacher needs to choose 4 students from a class of 20 to go to the library to do some research. How many different groups can he select?
what compromises were proposed in the colonies as alternatives to independence? why did the patriots reject them?
a food store makes a 11-pound mixture of peanuts, almonds, and raisians. The cost of peanuts is $1.50 per pounds, almonds cost $3.00 per pound, and raisins cost
Can you elaborate on the content in lyric poetry?
what is another way to write 4 hundreds