kamonijsloan2006 kamonijsloan2006
  • 22-01-2024
  • Advanced Placement (AP)
contestada

A business spends $2000 on rent and $3000 on kitchen equipment. It needs $300 for materials, $200 for labor per unit made. Each unit is sold for $1000 dollars. What is the profit after 1 unit sold? FC: VC: R: X:

Respuesta :

Otras preguntas

What is the frequency of an electromagnetic wave with a wavelength of 20cm ?
n divided by 100 equal 0.982
find the area plz plz plz plz
What is the importance of carbohydrates to the health of a human being?
What are some things the Romans created
What are the three energy roles organisms can play in an ecosystem
Plz solve this problem ans and give me the aswer with the work that you used for this problem plz answer.
Marni danced in a contest to raise money for an animal shelter. Marni raised $30 plus $1.80 per minute that she danced. She raised a total of $264. Let x equal
use following boxes to help yuo solve the multiplication problema use las siguientes casillas
$2.86 rounded to the nearest cent