glenmoser43 glenmoser43
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

peanuts cost 1.60 per pound and raisins cost 2.30 per pound brad wants to make 8 pounds of peanut and raisin mixtures that cost 2.20 per pound how many pounds of peanuts and raising should be used

Respuesta :

Otras preguntas

Solve the Math problem
In a series of five albums called The Art of the Trio, the pianist ____________ brought a powerfully meditative approach to pop standards, jazz, classics, and o
what number is the square root of 13 between A 2 and 3 B 5 and 6 C 4 and 5 D 3 and 4
Which line is the STEEPEST? A) y =1/3x-1 B) y = 8x – 1 C) y = 4x – 1 D) y = 2x – 1
PLEASE HELP ASAP! Um 11 Uhr _________ ________ heute. wir tanzen tanzen wir I think its "tanzen wir" but I'm not 100%.
Rafael runs 7 miles in 60 minutes. at the same rate, how many miles would he run in 24 minutes
I need help with this and show your work.
Joshua found out that there is a$25 nonrefundable equipment fee in addition to the hourly rates. How does this requirement change the mathematics of the situati
What is centripetal force and elastic force
For the balanced equation shown below, how many grams of CO2 will be produced from 74.23 grams of CO? CO + Fe3O4 → 3FeO + CO2