bacchus8588 bacchus8588
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

What is the unit price of a 28.8-ounce box of brown sugar that costs $28.8? Multiple Choice $51.840 per pound $16.00 per ounce $28.80 per pound $1.00 per ounce $1.00 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

Hope’s mom bakes a cake for hope’s birthday. It is in the shape of a rectangle 10in. long and 6in. wide. If she starts at one corner and puts a candle every 2 i
Please help and explain
How many solutions are there for 4x>8
The common name of sodium chloride.
What is (10^8)^2 I really need the answer fast
Evaluate the expression 1 + 3 i/5 i and write the result in the form a + b i .
If you move a substance from one container to another and its volume changes oh, the substance is a? a) solid b) liquid c) gas d) both b and c
21.32 A modified version of slavery in Europe during the Middle Ages was called Mark this and retum Save and Exit Next Submit
Given the functions f(x) = 3x and g(x) = x² + 1, find [(gºf)(x)]- [(fºg)(x)].
nine times the sum of a number and 4 is 2 ( translate into equation)