jookll jookll
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

A cantaloupe costs $0.45 per pound. If Jacinta pays $1.80, how many pounds did the cantaloupe weigh? *

Respuesta :

Otras preguntas

It costs $2.25 to buy 9 pieces of candy. Which shows the unit price per piece of candy? A 25¢ per piece B 50 ¢ per piece C 35¢ per piece D
what is biosphere reserve?
When 4 times the number increased by 30, the answer is the same as when 70 decreased by the number. What was my number?
why did Mrs packletide intended to kill tiger
What is the solution to the system of equations? x+y = 2 x -y =4 (__ , ____)
A. y=4x-1 B. y=2x+7 C. y=3x-3 D. y=3x+3
the highest court between federal and state
HELP 10PTS!! what is the value of x?
Explain the geographical context for the development of the Babylonian Empire.
Who did most westerns feel should be responsible for paying for internal improvements A- the national government B- the state government C- private companies