kaileymarie9933 kaileymarie9933
  • 23-05-2023
  • Business
contestada

COM has a seling price of $16, variable costs of $10 per unit and fixed costs of $30,120. How many units must be sold to break even?

Respuesta :

Otras preguntas

answer these 2 questions for a brainliest
A bus is moving with an acceleration of 4 m/s^2. If it was initially at rest, what will be its speed at the end of 2 seconds? * a) 8 m/s b) 6 m/s c) 2 m/s d) 0.
How effectively does Roosevelt’s discussion of domestic issues help him build his case for helping other countries ?
Lloyd is the CFO for a firm that uses ISOs as part of its executive compensation plan. He receives $150,000 annually, paid semimonthly, in base salary plus 25 s
Which BEST describes the mainland of Greece geographically? A. Flat desert B. Hilly and covered in snow C. Mountainous peninsula D. Many rivers, deltas and va
which ordered pair would form a proportional relationship with the point graphed below? 100 Iy 90 70 60 145, 30) 20 10 20 30 40 50 60 70 80 90 O (10. 10) (25, 3
A bakery offers a sale price of $2.60 for 4 muffins. What is the price per dozen?
Coach Perez has 32 basketballs and 16 footballs. which ratio accurately compares the number of basketballs to the number of footballs?​
Is the perimeter of an equilateral triangle proportional to the side length of the triangle? For any regular polygon, is the perimeter of the polygon proportion
i need to find out the pythagorean theorem plss HELLPP NOWWWWW!!!!!!!!