nicholasvassallo nicholasvassallo
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bottle of bleach costs $15.36. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

A sample of an ideal gas initially occupies a volume of 6 L. The pressure of the sample is then doubled while it is cooled to one third its original absolute te
What is the sample space of rolling a dice and tossing a coin.
The ideal had law assumes no molecular volume and no intermolecular forces. In actuality real gases exhibit both. Assume a typical unknown gas had a mass of 0.3
Neurons and some other specialized cells divide infrequently because they
Factor the polynomial: 5x2(x - 1) - 7(x - 1) O A. (x - 1)(5x2 + 7) O B. (x - 1)5x2 O c. (x - 1)(5x2 - 7) O D. (- 1)(5x-7) SUBM
ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
After working for 6 hours Kevin earned $51.00. What is Kevin unit rate?
Mt. St. Helens erupted explosively in 1980. Geologists find evidence of many eruptions of Mt. St. Helens, dating back 37,000 years. The mountain is huge and is
Troy Company budgeted​ $12 million for customer service​ costs, but actually spent only​ $10 million. Which of the following statements is the best course of ac
How like a winter hath my absence beenFrom thee, the pleasure of the fleeting year!What freezings have I felt, what dark days seen!What old December's bareness