wesbianca wesbianca
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jack brought a lunch box for $8 and 7 forks. He spent a total of $105. How much did each fork cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Question 1: Rewrite the rational exponent as a radical: 5 to the 3 over 4 power, to the 2 over 3 power A.) the cube root of 5 squared. B.) the twelfth root of
Which phrase most closely describes the phenomenon of stress? A. an inappropriate response to environment factors B. A benign bodily reactions to stressors C.
A utility company hires pollsters to knock on random doors in different parts of town to survey residents about the cost of their electric bill. Which type of b
On a global basis, which of the following is the largest reservoir of carbon? A. Atmosphere B. Vegetation C. Sediments D. Fossil Fuels
The vertical axis of an hr diagram represents the temperature of the star. answer true false
Write the contrapositive of,"If an animal is a cat, then it has four paws.
Which of these would have the lowest kinetic energy? boiling water ice water refrigerated water water at room temperature
What two instruments made navigation much easier in the 1900s? A.) Global Positioning Satellite (GPS) and two-way radio B.) The chronometer and the astrolab C.
What happened if a stranger come to you what will you do
What happens before mitosis occurs? A.) The cell undergoes meiosis. B.) Cytoplasm from the parent cell becomes two daughter cells. C.) The cell grows and make