alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram

Respuesta :

Otras preguntas

How are atoms arranged in a network solid, such as a diamond? A) Covalent bonds join random sets of atoms into a loose, changeable structure. B) Intermolecular
Muslims must pray five times a day facing ________.
str1=”Good” str2=”Evening” Does the concatenation of the above two strings give back a new string or does it concatenate on the string str1? How do you prove yo
8. Which two types of landforms are found in Brazil's northeast region? coastlines and sugar plantations plains and port cities interior plains and the Amazon R
The shortest route from London to Liverpool is 210 miles. A lorry is expected to take 3.5 hours to travel this route. The lorry actually travels by a different
If line b is perpendicular to line a, and line cis perpendicular to line a, what is the slope of line c?
If ABC is reflecting across the y-axis ,what are the coordinates of c’?
On the map, Seattle, Portland, and Boise form a triangle whose sides are shown in the figure below. If the actual distance from Seattle to Boise is 400 miles, f
The arithmetic mean if ui = xi - 25 / 10 sigma fiui = 20 and sigma fi = 100 is
explain the following ratios in their simplest form (1) 120m to 2km (2) $4.32 to $1.80 pls show working