manderson3752 manderson3752
  • 21-12-2022
  • Business
contestada

At the local grocer, the prices for apples are the following: 9 ounces for $1. 89 or 1 pound for $2. 49. How much will you save per pound, by buying the least expensive? round to the nearest cent.

Respuesta :

Otras preguntas

It is angle measure please help
whatis the differences between laswell model of communication and Aristotle model of communication ​
how does Nigeria's beliefs affect citizens
Helppp Helppppp please !!!!!!
The price of a cup of coffee has risen to $2.45 today. Yesterday's price was $2.15. Find the percentage increase. Round your answer to the nearest tenth of a pe
7. Sorav bought a jacket for Rs. 2500 sold it for Rs. 1900. Find her loss.​
f(x)=2x^2-5x+1 help pleaseeeee!!
5. A 12 sided diɛ is rolled. The set of equally likely entene is 21 - 123 Find the probability of rolling a number Less than 19
The set of even natural numbers greater than or equal to 6
The overall direction of this data is __________. The strength of the association is __________. a.) positive; strong