balindakawthar balindakawthar
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(a) Strawberries cost $4.20 per kilogram and cream costs $8.56 per litre. Venus buys 1.2 kg of strawberries and 125 ml of cream. Work out the total cost.​

Respuesta :

Otras preguntas

Hitler's earliest involvement in the Nazi party resulted in
A student studies the same amount of time each day for a test. In 4 days she studied 60 minutes. Which equation shows this relationship Let the number of days.
Which word correctly completes the sentence? Our suitcases are packed, and we are __________ to go to the airport. a. all ready b. already
What is the principal part of the underlined verb in the sentence? Granddad is teaching a course in woodworking at the community center. A. pre
why society has a lower density of men in the community?
21/49 in lowest terms
What does the word primitive mean? A original and unusual B restful and cozy C natural and ancient D rough and uncomfortable
what is the range of 8,4,9,2,3
In personal branding the price component of the marketing mix
Hugh bought 2 bottles of water. If the total cost of water was $4.50, which equation could be used to find the cost of each bottle of water? $4.50x = 2 x / $4