alwaysaugust09
alwaysaugust09 alwaysaugust09
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ursula wants to make 48 hotdogs for a party. If
a bag of 12 hotdog buns costs $1.50 each and a
package of 8 hotdogs costs $2 each, how much
will the 48 hotdogs cost altogether?

Respuesta :

Otras preguntas

Water on each side of a divide flows in...
How do you think the world was created?
What is a major city in Alaska that starts with F
Which statement illustrates the distributive property? Please help
What is a major city in Alaska that starts with F
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
Water on each side of a divide flows in...
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Water on each side of a divide flows in...