32471scvcs 32471scvcs
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate in price per ounce for choice A? Round your answer to the nearest hundreth. Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.79 a $7.16 per ounce b $0.14 per ounce c $9.39 per ounce d $0.11 per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

I Know Why The Caged Bird Sings.                                                               How does Marguerite's (Maya Angelou's) grandmother treat Mrs. Flo
Which sentence contains an adverb clause? A. There was a meteor shower last evening just after midnight. B. You should mark your calendar for the family
what is new yorks air quality and does new york have an air quality system
in an organism a muscle cell has the same DNA as a nerve cell yet the cells perform different functions this is possible
under the leadership ofmikhail gorbachev,the doctrine of perestroika called for which of the following ?
If the number in the numerator of a unit rate is one what does this indicate about the equivalent unit rates give an example
how many miles from ft Lauderdale to Haiti
Evaluate (-7/10+0.15)/(-0.125)
what was the turning point in haiti's history?
Why are conflicts of interests a problem in business?