Samzben Samzben
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.
1. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.
grapes (pounds)
price (dollars)
2
6
1
Explain the meaning of each of the numbers you found.

Respuesta :

Otras preguntas

The way hamlet changes over the course of the play is called
Will drank 3⁄4 of a cup of milk at breakfast and 5⁄6 of a cup of milk at lunch. How much milk did he drink in total?
solve the problem what is (4r3 + 3r4) - (r4 + 5r3)
a line with a slope of 1/10 passes throught the points (-4,-4) and (6,s) what is s?
A ceiling fan has five equally spaced blades find the angle of rotation the Maps one blade on to the adjacent blade
Read the picture above.Anybody have any ideas?
8. The velocity of a car reduces from 30 km/h to 5 km/h as the car approaches a stop sign. Is this an example of positive or negative acceleration? (circle the
What is this question!!!
George was curious about the best way to recycle aluminum. His science teacher told him that there have been numerous studies already done on this topic. What
Joe Lucky recently won the California lottery. The amount of money that he won just happens to be the smallest number of cents (other than one cent) that is a p