JavanteY347800 JavanteY347800
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly was shopping and saw that a 14lb turkey costs $13.86. Calculate the unit price for 1 lb of turkey.

Respuesta :

Otras preguntas

Write the formula for photosynthesis
Subtract. Write the answer in standard form. (12+4i)−(3−7i)
The distance between the points (5,-2) and (-7,3) is?
What is the equation of the line through (2,-4) and having slope of 3/5
I need help for this question please
Read the excerpt from “George Washington.” He pursued two intertwined interests: military arts and western expansion. At 16 he helped survey Shenandoah lands fo
Which statement is true about independent clauses? A. They are connected by a coordinating conjunction. B. They have a subject but do not have a predicate. O C.
Find the range for the following data: 40 , 52 , 48 , 20 , 68 , 100 , 99
John recently worked on a project about various programming languages. He learned that though procedural language programs are useful, they have disadvantages
what descibes the cross section of a cube that passes through a b c and d