JossieP379589 JossieP379589
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

It takes 6 eggs, 5 oz of cheese, and 2 oz of butter to make twoomelets. What is the cost per omelet if eggs cost $.99 per dozen,1 lb of cheese costs $4.29, and 1/2 lb of butter costs $1.25?a. $2.15b. $1.34c. $1.08d. $.31

Respuesta :

Otras preguntas

Example 5: Writing and Solving an Equation The circles are identical. What is the area of each circle? x + 2 4X Please help…
A scientist who wants to study the effects of a new fertilizer on plants would probably
who's the GOAT in WWE UFC ?​
What is the equation of a line parallel to y=1/3x-4 that passes through (9,8)?
Write an equation that represents the line. Use exact numbers.
Prueba de los DOPs y los IDOP’s Las instucciones: Cambia el objetivo directo a un DOP Él tiene que lavar la ropa. ______________. Usted prefiere usar los pesos.
how much energy is contained in 3moles of chlorine​
what is photosynthesis
someone help pls I need help​
A Fill in the blanks with a or an 1. The presence of the atmosphere makes the earth unique planet 2. Nazia will meet me in hour 3. Joseph wants to learn to play