ljackson2670 ljackson2670
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of rocks cost $7,000.00. What is the price per pound ??

Respuesta :

Otras preguntas

A 189-square-foot rectangular office has a length of 21 feet.what is the width of the office?
What would you not see if all the trees went extinct?
Read this passage from "Beethoven's Moonlight Sonata": "A pale young man was sitting by the table, making shoes, and near him, leaning sorrowfully upon an old-
Chris wants to triple 63.374. He says it must end in 9. Is he correct? Explain your answer.
Two welders working together can complete a job in 6 h. One of the welders, working alone, can complete the task in 15 h. How long would it take the second weld
A force exerted over a distance to move an object is a. measured in newtons b. velocity c. momentum d. work
A ______________ committee in either chamber is one that specializes in certain policy areas and exists from one Congressional session to the next. select joint
In "Marian Anderson Sings," why does Anderson finally accept the invitation to sing at the Lincoln Memorial on Easter? A. The government offers her extra prot
Can some one help me 2x+y=4 Y=2/3x-4
if y=8 when x =3, find y when x=45