Anishphd Anishphd
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bottle of bleach costs $8.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

HELP FAST √32 as a mixed radical
If 23.6 g of hydrogen gas reacts with 28.3 g of nitrogen gas, what is the maximum amount of product that can be produced?
A carton contains 20 shirts , of which q are made of pure cotton. After 4 more pure cotton shirts are added to the carton, the probability of drawing a pure cot
Compare the Ainu people to the Indigenous people of Canada, how does their relationship to the Japanese people compare to the indigenous relationship to Canadia
If your current home was buried and then discovered 10,000 years in the future, what items might an archaeologist find that define how we currently live and use
A meteorologist forecasts the temperature is going to change -1 1/2 degrees per hour from 11:00 P.M. to 7:00 A.M. what is the total expected temperature change
Elaborate on any three internal factors of Jessops’ Group Limited that can influence its functioning
Select the correct answer. Which situation indicates that an investor shouldn’t sell his or her stocks? A. The price of the stock shows a negative trend, and th
plz help me out it would be a prouder I don't know these tuitions pls help me I will give u 100 points and mark u brainliest 1,2,4
A los ninos no __________ _____________________ (interesar) la ópera y el ballet. A Bünyamin __________ _______________ (encantar) las pinturas de Van Gogh .