onlyygloria onlyygloria
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Martha paid $6.35 for five pounds of chicken last week .What is the chicken's price per pound.

Respuesta :

Otras preguntas

What was a direct result of WWI? Nicholas II was named czar of Russia Germany lost its colonies in Africa and Asia Archduke Ferdinand was assassinated by a terr
Which property is shown here: (3 x 6) x 9 = 3 x (6 x 9)
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $6.28. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
Fill in the blanks with the Spanish word that best completes the following sentence. el ______ escribe en el periodico. a) periodista b) carpintero c) agriculto
What is applied technology?
ASAP 10 POINTS IF YOU ANSWER
How did the potential energy of the two vehicles change? Did the potential energy of one vehicle change more than the other? Why do you think so?
Can someone help me with my social studies prompt
compute the slope of the line below​
5. Use a unit multiplier to convert 3.5 g to milligrams.​