jbettsrrts jbettsrrts
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada




6 HEB sells blueberries for $2 per pound
and strawberries for $3 per pound. John
bought 4 pound of blueberries and x pounds
of strawberries. Which equation can be
used to find y, the total price John paid?
A y=3x+2
By=2x+3
Cy=3x+8
Dy=8x+3

Respuesta :

Otras preguntas

w + 3/5 = 1/2 solve for w and simplify your answer as much as possible
Can someone please help me or explain what each of these mean? Examine roadblocks to decision-making in your life, and possible steps for correction. ​ Type an
Rational equations from algebra 2. Please provide steps. You don't have to solve all of the equations, any one of them will help. Thank you!
1. What individuals and groups were part of westward migration into what would become Tennessee?
Disease was a major problem in the colonies.
PLEASE HELP ME PLEASE
Yesterday, Diane had c baseball cards. Today, she gave 6 away. Using c, write and expression for the number of cards Diane has left.
Please help please help
write a letter to your friend in another town where galamsey is on going give three reasons why you think they should not involve themselves in such activity.​
Creaming butter and sugar is an example of