laurynmontgomery007 laurynmontgomery007
  • 24-09-2022
  • Mathematics
contestada

Alejandro buys 4 bottles of pineapple juice at the corner store for a total cost of
$2.64. If each bottle costs the same amount, how much is 15 bottles of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

Which unit of measure is the most reasonable to use to estimate the weight of an elephant? A. ounces B. pounds C. tons D. None of these
Points! How are you? Tell me about your day so far :)
What is the probability of getting 1 or 5 if a dice is thrown once?
Can somebody help me?
Why was Black Thursday so devastating?A. No one on Wall Street understood that the market was crashing, so they just continued to sell.B. Manufacturing companie
B - 16 = 7 step by step explanation
2/3 * 10,000 PLEASE HELP
How did the Laissez faire contribute to the Great Depression
someone please help me answer this!!
convert the number into a scientific notation