Coolmathgame Coolmathgame
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A box of packaged snacks contains 6 individual bags and costs $5.40. Each individual bag contains 18 crackers. What is the cost per cracker?

Respuesta :

Otras preguntas

what is 54 divided 6 equal blank times 3
What is the equation pie fully?
A rectangular parcel of land has an area of 7,000 ft2. A diagonal between opposite corners is measured to be 10 ft longer than one side of the parcel. What are
What is the sales tax for an item that costs $1400 and has a sales tax rate of 75% ?
Is a cell of an oak leaf prokaryotic or eukaryotic?
What is the answer to the problem. Increase 14 by 45%
Many plants have waxy coatings on some surfaces. This coating reduces water loss because it is not water permeable( water cannot get inside). This waxy coating
Marcia has 412 bouquets of flower for centerpieces .she uses 8 flowers for each centerpiece . How Manu centerpieces can she make
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
what determines an elements chemical properties ?