clxdz131 clxdz131
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of fabric softener costs $2.56. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!!!!!
An individual from a country with a low degree of political risk would most likely be from
The following circle graph represents first-quarter absences of Washington Middle School students. What percentage of the students had three or more absences du
Reconstruction in the South helped African Americans in all of the following ways EXCEPT: A. granting a basic education B. many African Americans became poor
Is 2 hours and 30 minutes more or less than 10% of a day?
What allowed Peru to become one of the richest and most powerful Spanish colonies after the Spanish invasion in 1532?
A constant force of 30 n is applied as shown to a block which undergoes a displacement of 13.0 m to the right along a frictionless surface while the force acts.
I️ don’t understand this
A bottle of cranberry juice cost $5.76 for 64 ounces. A bottle of apple juice costs $1.80 for 15 ounces. which juice costs less per ounces?
Please Help Me (look at the picture)